Haber

Kılıçdaroğlu’ndan Kızılay’a: Getirin çadırların hepsini biz alırız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti kümelenmesi toplantısında gündemi değerlendiriyor.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Acı günler yaşıyoruz. Önemli sorunlarla karşı karşıyayız evet ama hiçbir vatandaşımın umutsuzluğa kapılmasına gerek yok. Biz güzel bir ülkeyiz. Güzel insanlarımız var. Bazen yanlış seçimler yüzünden ülke krize girebilir. Bugün yaşadığımız gibi milyonlar derin bunalımlara sürüklenebilir. Ancak bir an önce sağlığına kavuşmak boynumuzun borcudur. Biz millet olarak güçlüyüz. Birinin burnu kanıyorsa kimliğine, inancına, yaşam tarzına bakmadan hızla yanına koşarız. Milletimizin siyaset kurumunun bölücü yönü yoktur. CHP olarak en büyük garantimiz budur.

‘ASKERİ SÜREÇTE İNDİRMEMİŞLER’

Kılıçdaroğlu, deprem bölgesine yardım malzemelerini taşıyan şoförlere teşekkür ederek, “Yöneticilerine değil, AFAD ve Kızılay çalışanlarına teşekkür ediyorum. Güvenlik güçlerimiz askerleri zamanında indirmedi ve bunda da kendileri sorumluydu.” büyük felaket Daha sonra gelen güvenlik güçlerimize teşekkür ediyoruz. Tırnaklarıyla bir insanı nasıl kurtarırım diyen gönüllülere en büyük teşekkürümüz” dedi.

CHP lideri, “Belediye liderlerimiz depremin olduğu her noktada üstün başarılar elde etti. Tüm belediye başkanlarıma teşekkür etmek benim görevim. 27 Şubat itibarıyla 8 bin 163 aracı deprem bölgesine gönderdiler, 23 bin çalışanımız da görevdeydi. 6 bin 500 tır gitti, 142 mutfak yapıldı. 16 fırın yapıldı. Çadır ihtiyacı devam ediyor” dedi.

‘KIZILAY ÇADIRI NASIL SATIYOR?’

“Cumhuriyet ile yaşıt olan Kızılay nasıl çadır satsın?” Kemal Kılıçdaroğlu, “Kızılay yetkililerine sesleniyorum, deponuzda ne kadar çadırınız varsa getirin, hepsini alıp deprem bölgesine götüreceğiz” diye seslendi.

haber-altinozu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu