Haber

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız hastaneye kaldırıldı

Uzun süre Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olan AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız; rahatsızlığı sonucu Kayseri Şehir Hastanesine kaldırıldı.

SAĞLIK

Beyinde pıhtılaşma şüphesiyle ağır bakıma kaldırılan Kayseri Milletvekili Yıldız’ın sağlık durumunun iyi olduğu ve kendisinde olduğu öğrenildi.

İZLEME ALTINDA TUTMA

AK Partili Yıldız’ın tedbir amaçlı Kayseri Şehir Hastanesi’nde müşahede altında tutulduğu öğrenildi.

AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız.

TANER YILDIZ KİMDİR?

Taner Yıldız, 3 Nisan 1962’de Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesine bağlı Devecipınar Kasabasında doğdu. Baba mesleği nedeniyle 10 yıl Balıkesir’de yaşadı. Kayseri Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Gençlik ve lise yıllarında Millî Türk Talebe Birliği’ne üye oldu.

Kayseri Elektrik Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Kayseri ve Çevresi Elektrik TAŞ. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. 2002 genel seçimlerinde AK Parti’den Kayseri Milletvekili adayı oldu ve 22. Dönemde TBMM’ye girdi. Başbakan Erdoğan’ın enerji danışmanlığını yaptı.

1 Mayıs 2009’da 60. Hükümet’teki kabine değişikliği sonucunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevi Mehmet Hilmi Güler’den devraldı. 61., 62. ve 63. Hükümetlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak görevine devam etti.

Yıldız, 1 Aralık 2009’da hükümetin nükleer santral projesine karşı aldığı önlemlerle gündeme gelen Greenpeace’in Akdeniz ofisini ziyaret etti. Böylece Yıldız, Greenpeace Türkiye Ofisi’ni ziyaret eden ilk bakan oldu. Selma Yıldız ile evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu