Haber

Vatan Partisi Genel Başkanı İnce, Aydın’da gençlerle bir araya geldi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Ali Babacan çıkıyor, Türklüğü kaldırıyor. Elinde ingiliz anahtarı var herhalde. Böyle bir şey mi var? Türklüğü kaldıracak, ilki kaldıracak” dedi. Anayasanın 4 maddesi.İhtilal Kanunlarını kaldıracak.Kraliçeden izni nereden aldın?Başkan sen misin?” dedim.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde süt ve süt ürünleri kooperatifinde üreticilerle bir araya gelen İnce, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettikten sonra 8 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin de yaralandığı patlamanın meydana geldiği restoranın önüne karanfil bıraktı. yaralı.

Bunun ardından Nazilli Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gençlerle buluşmaya gelen İnce, yaptığı konuşmada 42 yıl CHP için çalıştığını ifade etti.

CHP Başdanışmanı Nuşirevan Elçi’nin parti binasındaki basın toplantısında yaptığı görüşmede Türk bayrağını dalgalandırdığı tartışmalara değinen İnce, “İşte Türk bayrağı, işte parti bayrağı. Basın toplantısı salonu atadılar. Danışman gelir, Türk bayrağını çeker, fotoğraf çeker, 130 milletvekilinden biri çıkıp ‘Sen kimsin’ diyemez. Bana ‘Neden gittin’ diye soruyorlar. İyi ki ayrıldım, benim orada ne işim var?” ifadeleri kullandı.

İnce, DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan’ın açıklamalarına ilişkin de şunları söyledi:

“Ali Babacan çıkıyor, Türklüğü kaldırıyor. Elinde ingiliz anahtarı var herhalde. Böyle bir şey mi var? Türklüğü kaldıracak, Anayasa’nın ilk 4 maddesini kaldıracak. İnkılâp Kanunlarını kaldıracak. Nereye? iznini aldın mı. Kraliçe’nin başkanı mısın? Kiminsin? Yönetim kurulu başkanısın? Onları yüzüstü bırakmayacağız.”

İnce, programda gençlerin sorularını da yanıtladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu