Haber

Tunceli’ye inen İmamoğlu, kameralar önünde Kılıçdaroğlu’nu aradı: Sizden habersiz geldim.

Tunceli’de temaslarda bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘değişim’ tartışmaları nedeniyle anlaşmazlığa düştüğü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile kameralar önünde telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na, “Cebinizi aradım ama başkanıma ulaşamadım.” söz konusu. Telefonu kapattıktan sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan İmamoğlu, Kılıçdaroğlu ile sürekli görüştüklerini belirterek, “Sokak başında başkanımı aradım, ‘Vallahi Tunceli’ye sizden habersiz geldim’ dedim. Bilgin'”.

ŞEHRİ KARIŞIK ZİYARET ETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gündüz saatlerinde Tunceli ilçelerindeki Alevi inanç merkezlerini gezdikten sonra akşam saatlerinde kent merkezine geldi.

EŞİ ZİYARETE EŞLİK ETTİ

İmamoğlu’na Tunceli ziyaretinde eşi Dilek İmamoğlu ve CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol eşlik etti. İmamoğlu, esnaf ziyaretlerinde Kılıçdaroğlu ile de telefon görüşmesi yaptı.

“CEBİNİZİ ARADIM AMA CEVAP VERMEDİ”

Kılıçdaroğlu ile kameralar önünde konuşan İmamoğlu, “Cumhurbaşkanım cep telefonunuzu aradım ama açmadı. Ev numarasını da çevirdim. Vallahi Tunceli’deyiz, burada mutluyuz.” Biliyorsunuz, bir misafirhane yaptık. orayı ziyaret edeceğiz Haysiyet Baba’yı ziyaret edeceğiz ve sonra geri döneceğiz, inşallah. Bir isteğiniz var mı? Bu benim dördüncü ziyaretim. Aslında onu seviyorum. Ama bu sefer benim gitmediğim Gözeler’in kaynağına gittik.” dedi.

“VALLAHİ TUNCELİ’YE SEN OLMADAN GELDİM HİÇBİR ŞEY”

Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından Tunceli Meydanı’nda kısa bir konuşma yapan İmamoğlu, “Az önce Sayın Genel Başkanımızı cadde başında aradım. ‘Vallahi Tunceli’ye sizden habersiz geldim’ dedim. Bilginiz olsun. ‘ Selamını sana ilettim.Onun da sana çok selamı var.”Bunu da ileteyim” dedi.

atabey-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu