Haber

ABD’de Trump’a dördüncü iddianame hazırlanıyor

YENİ ABD Salı günü en az iki kişinin Georgia eyaletindeki mahkemeye ifade vermeye çağrılması, Eski Başkan Donald Trump aleyhine dördüncü bir iddianamenin yakında dosyalanma olasılığını artırdı.

CNN’e konuşan eski Georgia Vali Yardımcısı Geoff Duncan, Salı günü Fulton bölgesindeki bir mahkemede ifade vermek üzere çağrıldığını söyledi.

Duncan, “Gerçeği söylemek için üzerime düşeni yapmak için kesinlikle orada olacağım,” dedi. söz konusu.

Bağımsız gazeteci George Chidi de sosyal medya hesabından Fulton Bölge Savcısı Fani Willis’in ofisinin kendisini arayarak Salı günü büyük jüri önünde ifade vermesini istediğini paylaştı.

Böylece savcılığın, eyalette 2020 seçim sonuçlarına müdahale etmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla Trump hakkında iddianameyi yakında açacağı beklentisi arttı.

Washington Post gazetesi, Trump’ın 2021’de Gürcistan Dışişleri Bakanı Brad Raffensperger ile yaptığı telefon görüşmesini yayınladı.

Seçimlere hile karıştırıldığını ve kritik eyaletlerden biri olan Georgia’da seçimleri kazandığını savunan Trump, “Tek istediğim şu: 11 bin 780 oy bulmak istiyorum ki bu bizim aldığımızdan daha fazla, çünkü biz oy kullandık.” devlet kazandı.” Sözleri dikkatimi çekti.

Resmi seçim sonuçlarına göre Demokrat rakibi Joe Biden’ın 11 bin 779 oy farkla kazandığı Georgia eyaletinde bazı bölgelerde hukuka aykırı bir şekilde sandıkların kaldırıldığını söyleyen Trump, seçim sonuçlarının kendi hesabına kaydedilmesi gerektiğini söyledi. iyilik.

Son dönemde Fulton Bölge Mahkemesi çevresinde güvenlik önlemleri artırıldı ve bazı yollar araç trafiğine kapatıldı.

Trump’a açılan davalar

Eski ABD Başkanı Trump, 2020 başkanlık seçim sonuçlarını kendi lehine değiştirmeye teşebbüs teziyle ilgili olarak kendisine yöneltilen suçlamalarla 3 Ağustos’ta Washington DC’de mahkemeye çıktı.

“ABD’yi yanıltmak için komplo kurmak”, “resmi bir süreci engellemek için komplo kurmak”, “resmi bir süreci engellemek ve engellemeye teşebbüs etmek”, “seçmenlerin anayasal haklarını kullanmalarını engellemek için komplo kurmak” suçlamalarını reddeden Trump, “seçime müdahale” ile suçlanıyor ve bunun “cadı avı” olduğunu söylüyor.

Trump, 13 Haziran’da Miami’de mahkemeye çıktı ve görevden ayrıldıktan sonra yanında gizli belgeler götürmek ve federal soruşturmaları engellemekle ilgili 37 suçlamayı reddetti. Trump aleyhine, 27 Temmuz’da yardımcılarına ve çalışanlarına Mar-a-Lago malikanesinden gizli belgelerin güvenlik kamerası görüntülerini silme talimatı verdiği iddiası da dahil olmak üzere üç ek suçlama yapıldı.

Daha önce Trump, 2016 Başkanlık Seçimleri sırasında bir kadına “sus payı” ödediği suçlamaları nedeniyle 4 Nisan’da New York’ta hakim karşısına çıkmıştı.

savsat-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu